Ciekawostki o iglakach

Odkryj zabawne fakty na temat tych drzew iglastych i tego, które ptaki je uwielbiają. Poznaj różnicę między drzewami iglastymi a sosnami i nie tylko.

Sosny występują w różnych rozmiarach. Niskie kopce karłowate osiągają szczyt na wysokości 1 stopy, podczas gdy dojrzałe białe sosny mogą wznosić się aż do 150 stóp lub więcej.

Wszystkie sosny są drzewami iglastymi, ale nie wszystkie drzewa iglaste to sosny. Aby stwierdzić, czy patrzysz na sosnę, zobacz, czy igły na gałęziach nie są zebrane razem. Większość sosen ma igły w małych grupach od dwóch do pięciu. Sprawdź, jakie gatunki drzew iglastych są najlepsze i jak je uprawiać.

Sójka pospolita pochodzi od jednego z jej ulubionych źródeł pożywienia: nasion sosny pinyon. Dowiedz się więcej o rodzinie ptaków sójki oraz o tym, jak przyciągnąć je do swojego podwórka.

Niektóre szyszki mają siłę i trzymają się gałęzi przez ponad 10 lat. Niech dzieci pomogą Ci zrobić karmnik dla ptaków z szyszkami sosnowymi! Możesz uprawiać i zbierać orzeszki piniowe z własnego drzewa, chociaż dojrzewanie może zająć nawet 15 lat.

Sosna ponderosa w stanie Oregon, nazywana Falangą, jest jedną z najwyższych na świecie, mierząc 268 stóp.

Ciemnozielone igły sosny długolistnej rosną w grupach po trzy, z których każda osiąga 9 cali lub więcej.

O innych ciekawostkach o drzewach iglastych poczytasz na: https://iglaki.yum.pl/ciekawostki